Xi'an Naturetech Co., Ltd
call us on: +86-29-63652300
Novinky
Domov > Novinky > Obsah

Tekutina má určitý objem

Xi'an Naturetech Co., Ltd | Updated: Oct 18, 2017

Tekutina je jednou z troch hlavných fyzikálnych foriem. Nemá istý tvar a je často ovplyvnená kontajnerom. Ale jeho objem je konštantný pod tlakom a teplotou invariant. Navyše tlak vyvíjaný kvapalinou na strane kontajnera je odlišný od tlaku iných stavov. Tento tlak sa posiela vo všetkých smeroch, nie klesá a zvyšuje s hĺbkou (čím hlbšia voda, tým väčší tlak vody).

Vlastnosti: žiadny definovaný tvar, kvapalina a často ovplyvnená kontajnerom. Tvar kontajnera, kvapalina, tvar kvapaliny. Má určitý objem a objem kvapaliny je konštantný pod tlakom a teplotou invariantný. Je ťažké skomprimovať do menšieho objemu

Vzťah s teplotou tlaku

Objem kvapaliny je konštantný pod tlakom a teplotou nemenný. Navyše kvapalina vyvíja tlak na boky nádoby, ako aj na iné fyzikálne stavy. Tento tlak sa posiela vo všetkých smeroch, nie klesá a zvyšuje s hĺbkou (čím hlbšia voda, tým väčší tlak vody).

Zvýšenie teploty alebo znížený tlak môže všeobecne odparovať kvapalinu a stať sa plynom, ako je ohrev vody do vodnej pary. Tlak alebo chladenie môže všeobecne stuhnúť kvapalinu a stane sa tuhou látkou, napríklad redukciou vody na ľad. Samotný tlak však nezvyšuje všetky plyny, ako je kyslík, vodík a hélium.

Tekuté a pevné, kvapalné a izotropné charakteristiky (fyzikálne vlastnosti v rôznych smeroch), a to preto, že objekty od pevných po kvapaliny vďaka zvýšeniu teploty robia atómový alebo molekulárny pohyb a už nemôžu udržiavať pôvodnú pevnú pozíciu, takže tok je generovaný. Ale v tomto bode je príťažlivosť medzi molekulami alebo atómami väčšia, takže sa nerozptýlia, takže kvapalina stále má určitý objem.

V skutočnosti mnohé malé oblasti tekutého interiéru stále majú štruktúru podobného kryštálu - "kryštalografickej oblasti". Likvidita je "zóna triedy", ktorá sa môže premiestňovať jedna od druhej do druhej. Robíme metaforu, na asfaltovom off trafficu, každé auto má pevnú pozíciu muža, ktorý je v "zóne", a relatívny pohyb medzi autom a autom, to vytvára tok celého tímu.

Tekutina je odlišná od plynu, má určitý objem. Kapalina je odlišná od pevného stavu. Je kvapalná a preto nemá pevný tvar. Okrem kvapalných kryštálov sú kvapalné aj amorfné pevné látky izotropné, čo sú hlavné makroskopické vlastnosti kvapaliny.


Contact Us

Add.: Medzinárodná Xinyidai C1008, 7 Xixie Road, Xi'an Čína 710065

Tel: 86-29-63652300

E-mail: info@agronaturetech.com

Web: www.agronaturetech.com

Copyright © Xi'an Naturetech Co., Ltd